Знаєте цей незручний момент, коли вирішив подивитись футбол з друзями і десь на середині матчу розумієш, що всі твої знайомі вболівають за Шахтар, а ти єдиний кричиш «Урааа, Динамо!»
От щось таке відчуває КПІшник, коли знаходиться на землях сусіднього королівства НАУ. Все ніби класно: навколо студенти як студенти – дві ноги, дві руки, голова – як звичайні люди… але слово «авіаційний» не дає спокою.
Так думала я, коли йшла по території чужого університету, шукаючи Центр культури і мистецтв, який власне і був ціллю мого візиту. Саме там мав відбутися концерт, який відкривав 35 фестиваль Студвесна НАУ.
фото: NAU Informal (НАУ, КМУГА, КИИГА)
Студвесна – одна з найяскравіших традицій Національного авіаційного університету. Кожного року першого квітня НАУ відкриває конкурс молодих і талановитих студентів, де всі інститути мають змогу довести свою першість і творчу унікальність.
Такі фестивалі як Студвесна НАУ, існують майже в кожного університету і не тільки на території нашої країни. Ці марафони, в яких змагаються факультети вишів, мають на меті не тільки реалізацію креативних ідей учасників, але й сприяють зміцненню студентського духу.
Коли я все ж таки знайшла ЦКМ, то сильно здивувалась. Там не було такого стадного скупчення людей при вході як в КПІ, яке облизує прозорі двері і штовхає СБшників, щоб просунутись в хол будівлі. Хоча, можливо, все через те ,що в КПІ хочуть потрапити більше відвідувачів ніж до НАУ, але це вже здогадки.
При вході я віддала свій квиток молодому чоловіку, який посміхнувся і, відірвавши контрольну смужку, пропустив вперед. Вже всередині мені вручили журнал «Joy», як подарункову продукцію від спонсора заходу. Цьому подарунку я раділа, як і всі дівчата, але тільки півгодини, доки не подивилась на дату випуску – лютий 2013.
«Економлять як можуть» – все думала я, вже дивлячись вниз, де під оплески всього залу на сцену вийшов ректор з проректором.
Ректор НАУ – Микола Сергійович Кулик. Цей невисокий чоловічок з досить приємним голосом привітав Авіаційний університет з відкриттям Студвесни , виразив стандартні привітання і тут же озвучив ще одне повідомлення. До речі, здалось мені, що другій новині Микола Сергійович був більше радий, ніж першій. Йшлося в ній про нашого старого знайомого – Максима Луцького, який тепер вже не тільки проректор НАУ, але й Голова Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації.
Максим Георгійович також привітав університет… ну і при нагоді розповів глядачам історію про свій нелегкий кар’єрний ріст . Коротше, старт Студвесни 2013 можна назвати майже вдалим.
Загалом тепер про концерт, присвячений відкриттю заходу.
Суть полягала в тому, що всі учасники мали показати номер, який представить їх інститут і стане початком Студвесни 2013.
Після промови ведучих на сцену вийшло багато людей: дівчина співала, пари танцюристів кружляли навколо неї, а позаду стояв міні-оркестр. Все б було круто, якби не чоловічок- диригент, що стояв по центру і, смішно рухаючи своїм тілом, дивно колихав руками вправо і вліво.
Далі на сцену один за одним виходили представники інститутів НАУ зі своїми жартами, номерами, піснями, які викликали море емоцій залу. На початку я гордо і саркастично дивилась на виступи команд, але через два-три номери, вже голосно сміялась, верещала в усю горлянку, дико аплодуючи. Особливо запам’ятались команди Інституту аеронавігації, аерокосмічних систем управління та Інститут Аеропортів. Ці команди просто розбили вщент мої сумніви щодо якості проведення фестивалю Студвесна 2013.
Особливу увагу треба приділити відеороликам, які були представлені на фестивалі. За десятибальною шкалою я майже всім поставила би десятку. Задумки і реалізація відеофайлів вражали своєю оригінальністю і професіоналізмом.
Варто зазначити, що було багато “внутрякових штук”, які я ніяк не могла зрозуміти, тому постійно смикала за плече дівчинку поряд, щоб спитати про якусь НАУшну дрібницю. Після першого запитання «Що таке Містерія?» – її очі округлились і вона, дивлячись на мене, як на дауна, пояснила, що це кафешка у них в університеті…
Загалом, за весь концерт я нарахувала лише три спроби НАУ якось зачепити КПІ, але й ті були по-доброму оформлені. Щось на кшталт «Палюбіла парня я, аказался с КПІ» – ніяким чином не змогло б образити КПІшну аудиторію, яка знаходилась у залі.
Отож, Студвесна 2013 вдало стартувала!
Протягом місяця кожен інститут буде представляти себе на сцені ЦКМ НАУ. Тому, якщо у Вас є можливість на це подивитися – спробуйте.
Я рекомендую!