Чому поляна і алкоголь – синоніми?

Не зважаючи на люті зимові морози, березневі сніги, в Україну все ж таки прийшла весна. А це доволі важка пора для КПІшника – сигнал, що скоро закінчення семестру, і потрібно позакривати усі «хвости», писати курсові, дипломні, готуватись до сесії. Проте відпочинок ніхто не відміняв, і прихід тепла – гарний привід побачити величезну кількість наших студентів на вулицях студмістечка. Молодь пробирається в кожен куточок кампусу: одні прогулюються парком, інші катаються на велосипедах, роликах, скейтах біля корпусів, частина просто сидить на зручних лавках біля гуртожитків. Проте найбільшою популярністю у студентства користується так звана Поляна.

На цій воістину легендарній серед студентства місцині людей можна зустріти цілодобово. Хтось просто читає книжку, хтось активно обговорює з друзями останні пари, хтось співає веселих пісень під акомпанемент гітари. У кожного свої мотиви прийти сюди. Найгамірніше на Поляні ввечері, вночі, коли кожен, звільнившись від своїх справ, хоче просто відпочити на свіжому повітрі. В цей час доби складно знайти вільну лавку. Тут важко пройти навіть два метри, щоб не зустріти когось знайомого. Усі спілкуються одне з одним, компанії об’єднуються, разом співають під гітару. Справді чудове дійство. Таке можна тут побачити кожного дня, не зважаючи чи то будній, чи то вихідний день. Навіть під час дощу тут не буває пусто.

Найпопулярніший напій серед «обивателів» Поляни – пиво. Тут воно ллється рікою і приносить стабільний щоденний прибуток кіоскам, що знаходяться неподалік. Рідко можна побачити, коли біля лавки, на якій сидить яка-небудь компанія, немає алкогольних напоїв. Опитування, розміщене в соціальних мережах, показало, що майже третина студентів приходять на Поляну саме з метою «випити пива». Така тенденція не радує, оскільки це дуже погано, коли молоді люди ототожнюють прогулянку, активний відпочинок із розпиттям алкогольних напоїв. Хіба ж не можна посидіти, поспілкуватися, поспівати просто, без використання додаткових речовин для підняття настрою?

Хіба для цього було створене це місце? Хіба це передбачали люди, які замість того, щоб збудувати ще один навчальний корпус, залишили це місце для студентського дозвілля. Колись тут не було лавок, студенти приходили і просто сиділи на траві. Вони справді відпочивали. Проте раніше була якась мінімальна культура, студенти не влаштовували попоїща, які зараз можна побачити вечорами. Чому з кожним роком Поляна перетворюється з місця відпочинку в місце, куди більшість приходить просто «побухати»? Хіба ж гоже нам так деградувати? КПІшники ніяк не хочуть йти вперед, звільнятися від шкідливих звичок.

Всі ми знаємо, що алкоголь дуже шкідливий, про що нам торочать ще з дитинства. Звичайно, ніхто не може заборонити розпивати його, проте потрібно дотримуватися хоча б якоїсь культури споживання. До того ж, законом чітко регламентовано місця, де можна розпивати алкогольні напої. Проте студенти, очевидно, вважають і завжди вважали Поляну своїм місцем, де все дозволено. Останнім часом з цим почали боротися працівники міліції, яких все частіше можна зустріти ввечері. Вони чітко і впевнено виконують свою функцію, пред’являють санкції студентам згідно з постановою щодо розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях. Звичайно, студенти не можуть нічого зробити з цим і вимушені платити штрафи. Для того, щоб це не повторювалося, потрібно ознайомлюватися зі своїми правами і обов’язками. Незнання законів не звільняє від відповідальності.

Студенти повинні знати, що Поляна – таке ж громадське місце, як і будь-який парк, і уникати зустрічі з міліцією, якщо навіть мають намір розпивати алкоголь. Звичайно, навіть сто міліціонерів щовечора не змусять студентів перестати розпивати його тут, проте потрібно бути більш обачними, а найкраще – взагалі не вживати алкоголю. Хіба Вам хочеться кататися в «бобіках» з міліціонерами, хочеться платити лишні гроші? Проблеми із законом ніколи не приносять людям нічого хорошого, навіть такі, здавалося б, мізерні адміністративні порушення, як розпиття алкоголю. Зекономте свої гроші та побережіть здоров’я! Якщо ж Вам так потрібна чергова пляшка пива, то Ви можете скористатися послугами найближчого кафе, бару, ресторану. Хоча там дещо вищі ціни, проте Ви зможете безпечно випити все, що захочете. Вибір за Вами!

Залишити відповідь