НТУУ “КПІ” vs Києво-Могилянська академія

Як відомо, кожен освітній заклад має не лише навчальні програми, а й свою особисту політику. Те, якими людьми вийдуть зі стін своєї альма-матер студенти, найбільше залежить саме від впливу університету. Саме тому студенти кожного вишу мають спільні риси характеру чи поведінки, які виділяють їх серед іншої молоді. Газета “КПІшник” створює нову рубрику, у межах якої в кожному номері будуть опубліковані думки студентів найкращих київських ВНЗ щодо навчання та життя в КПІ. У свою чергу наші студенти висловлюватимуть свою думку щодо відповідного університету. Першим універом, з яким ми «обміняємось думками», буде Києво-Могилянська академія.

Академія про КПІ:

• Люди там досить освічені, в своїй справі вони спеціалісти. У мене є кілька знайомих в КПІ і працюють вони за спеціальністю. А стосовно навчання в КПІ я різні думки чув. Один мій товариш каже, що там тільки другий тиждень навчання, а вже всі на пари ходять :) А щодо рис, які об’єднують КПІшників… Якщо у могилянців більше якоїсь такої відкритості, можна сказати часом фріковості, то КПІшники більш такі.. не те щоб затиснуті, але все-таки скромніші. (Євгеній, історик)
• Не знаю, як щодо стереотипів, а взагалі-то я маю знайомих в КПІ. Усі вони дуже різні, тому щодо узагальнень, то я вагаюсь. Усі вони хороші хлопці. Склався стереотип, що навчання в КПІ дуже інтенсивне, з постійним тиском викладачів, і, оскільки викладачі старої школи, то і специфіка роботи відповідна. (Олексій, економіст)
• КПІ, все-таки, технічний вуз, програмісти там дуже сильні, а гуманітарні спеціальності – слабкі. Усі вони задроти, а особливо ті, хто на технічних спеціальностях. Для мене візуальний образ КПІшника – це хлопець, якому вже давно пора поголитися, але у нього ще пух під носом, він вже десь на курсі третьому, у нього досі немає дівчини, і він шпілить в гуртожитку у контрстрайк. Затуркані вони якісь. Приїжджають до Києва – і все, мета здійснена. А могилянці ще багато куди поїдуть. А ще у нас є справжнє студентське самоврядування, а у вас тільки проїзні роздають. (Антон, аспірант-історик)
• Усі мої знайомі КПІшники – це люди веселі, які дуже люблять розважатися і гуляти, але коли триває навчальний процес – це просто жах. Не хочу висловлювати їх особисті переживання матом. В основному там навчаються хлопці. Дівчина в КПІ – це легенда. А ще якщо й симпатична – то поготів. Але це, авжеж, залежить від факультету. До речі, чула про цей легендарний факультет – ІПСА. Люди там хороняться заживо, не мають ніякого особистого життя, вічно вчаться. А ще чула, що викладачі у вас з прикольчиками є. Що принципово для мене у різниці між КПІ та Могилянкою: у КПІ значно легше злетіти з бюджету. Мабуть, там у всіх має бути панічний страх, що їх попруть (Аня, економіст).
• Якщо в Україні є декілька університетів, у яких ще не абсолютно повна лажа з освітою, то КПІ – один із них. У КПІ, мені здається, знання точно можна отримати, авжеж, якщо ти хочеш навчатись. А люди там на своїй хвилі – зазвичай вони вузько зацікавлені в своїй проблематиці і навіть не можу сказати, наскільки вони активні в суспільному житті. І усі КПІшники – фанати свого діла. (Богдан, філософ)
• КПІ – це найпрестижніший університет лише технічних спеціальностей, але у будь-якому разі там навчаються розумні люди. Технічні спеціальності в КПІ – на них можна молитися. Університет для розумних людей, тому що це, все-таки, рівень. У Могилянку ідуть просто тому, що це Могилянка, і не важливо, на яку спеціальність. А в КПІ студенти знають, чого хочуть. Вони йдуть здобувати свою спеціальність. Але мені здається, що КПІшники вважають студентів інших вузів неконкурентноспроможними. (Тетяна, соціальний працівник)
• Вони всі трохи дивні… Рандомно видають всілякі ідеї, які з першого погляду абсолютно неможливі, але вони, блін, завжди працюють! (Данило, соціолог)
• Я вважаю КПІ найкращим вишом… після Могилянки. Щодо точних наук – він таки найкращий ВНЗ. Ми пишаємось КПІ, бо він входить в ТОП-1000 кращих вищих навчальних закладів світу. Але щодо студентів… КПІшнику достатньо працювати, спати, займатися сексом і їсти. Вони замкнені в собі інтроверти, але насправді класні в якомусь своєму спрямуванні. Щодо гуманітарних спрямувань, які у вас є в КПІ, то я до них ставлюсь негативно, тому що як може виш, спрямований на вивчення точних наук, випускати гуманітарну плеяду та еліту України? А щодо математики, ІТ-технологій– то це, безперечно, найкращий виш. Знав би я точні науки, вступав би саме туди. Ще вчитель математики в школі грозився, що зателефонує в КПІ і попросить, щоб мене туди не брали. (Дмитро, політолог).

КПІ про Могилянку:
• Студент Могилянки у мене здебільшого асоціюється з образом типового гуманітарія (і я це кажу не так, ніби це щось погане). КМА – демократичний ВНЗ, наприклад, небайдужі студенти можуть розвести із ректором баталію в соцмережах на тему “куди йдуть зібрані зі студентів гроші”, також там часто відбуваються всілякі студентські виступи, протести тощо. Так що в плані свободи слова це, мабуть, найближчий до КПІ вуз. До речі, 26-го жовтня на Площі знань була делегація активістів з Могилянки. (Андрій, ФІОТ)
• Типовий студент Могилянки – українофіл, обов’язково у вишиванці, в голові вічна революція, навіть, коли магістр історії влаштовується менеджером в “Найк”, то він вважає, що круто влаштувався (Павло, ММІ)
• КМА – достатньо потужний науковий центр, тобто багатий на відомих науковців. Але я не можу стверджувати, що кожен потужний науковець є гарним викладачем і може на достойному рівні передати потрібні знання студентові. (Олексій, ІПСА)
• Ні для кого не секрет, що студенти Києво-Могилянської академії якісно відрізняються українізованістю та націоналістичними цінностями (переважно розмовляють українською, проводять масу акцій з вишиванками абощо). Хоча інколи це пахне награною показовістю та інколи досягає рівня абсурду. А взагалі, це провідний ВНЗ України, з багатовіковими традиціями, в дусі яких виховується інтелектуальна молодь – майбутнє держави. (Марина, ФСП)
• Я вважаю, що Києво-Могилянська академія – це не просто університет, а історична памятка, адже цей виш пройшов випробування часом і не здає свою позицію і на сьогодні. Особисто в мене є такий стереотип, що студенти академіїї відрізняються своєю високою духовністю, якимись особливими манерами, які характерні високоповажним людям.
От КПІшник для мене більш приземлений, на відміну від студента Могилянки. (Яна, ВПІ)
• Студенти КМА думають, що вони найрозумніші, тобто є егоїстична жила. У зв’язку з тим, що Києво-Могилянська академія є одним з найстаріших ВНЗ України, вона нібито заробила собі гарну репутацію, отже туди йде, точніше її туди пропихають, “золота молодь”, так що без шаленої корупції там ніяк, можливо вона не афішується (що сприяє її розвитку). Відрізняється КПІ від Могилянки тим, що у нас більше технічний виш, а в них спеціалізація – гуманітарні науки. І ще розташуванням гуртожитків, які знаходяться аж на Троєщині! (Андрій, ФІОТ)
• Дуже скептично ставлюсь до студентів Могилянки. Як на мене, вони занадто люблять робити акцент на престижності свого навчального закладу. У цьому є щось некоректне. КПІшники більш привітно і лояльно ставляться до будь-яких інших студентів, проявляють повагу. Це одночасно і прояв самоповаги також. (Юрій, ФЕА)
• Про сам стиль навчання сказати нічого не можу… а от те, що Могилянка схожа на КПІ – так це точно… Чим схожа? А тим, що на її студентів і устрій не може вплинути влада. Так само, як і Політех, Могилянка повністю демократичний ВНЗ. Через це її недолюблюють політики. В принципі, непоганий навчальний заклад. (Рома, ФІОТ)

Залишити відповідь