ВАЖЛИВО: Подорожчання проживання в гуртожитках (точний розрахунок цін)

Підвищення цін за проживання в гуртожитках КПІ викликало жваве обговорення серед студентів. З вересня мешканці гуртожитків коридорного типу будуть сплачувати за проживання 219 гривень на місяць замість 159, блочного — 268 гривень замість 194.

Але за що саме ми будемо платити більше? В бухгалтерії студмістечка нам надали розрахунки, за якими було визначено нові ціни. Додатково по кожному з пунктів дав роз’яснення директор студмістечка Олександр Іщенко.

Порівнюються старі ціни, встановлені у 2011-му році та нові,  що стануть чинними з вересня 2013-го. Розрахунки надано для гуртожитків коридорного типу, з точними цифрами для гуртожитків блочного типу можна ознайомитись тут.

 

 1. В статтю витрат «Господарчі товари» входять миючі засоби, електротовари (розетки, вимикачі, кабельно-провідникова продукція, автомати і т.інш.), сантехнічні вироби (змішувачі, шарові крани, засувки, підводки, ремкомплекти і т.інш.), ремкомплекти до газових плит, ремкомплекти до електроплит, віконне скло, замки, мітли, віники, інструменти для роботи технічного персоналу.

2. У кастелянш гуртожитків відсутні кабінети. Згідно вимогам СНіП у гуртожитку має бути три окремих приміщення: для зберігання матраців та подушок, для зберігання брудної білизни та для зберігання чистої білизни. Саме про ремонт цих приміщень й ідеться.

3. В статті витрат «Послуги» є пункт автопослуги – це транспортні послуги для доставки всіх товарів та матеріалів, що закуповуються для гуртожитків.

4. Миючі та дезінфікуючі засоби закуповуються для обробки місць загального користування (коридори, туалети, умивальні кімнати, кухні). Обробку виконують прибиральниці.
Дезінфекція та дератизація – це послуга щодо знищення тарганів та щурів. Ця послуга виконується мінімум два рази на місяць у кожному гуртожитку. Боротьба з комахами та гризунами була би значно ефективнішою, якщо б мешканці не залишали залишки їжі та вчасно виносили за собою сміття.

5. В статті витрат «Послуги» є пункт «Охорона каси». В студмістечку є каса, в яку студенти вносять плату за проживання у гуртожитках. В зв’язку з тим, що в касі зберігаються гроші, існують певні вимоги щодо безпеки даного об’єкту. Серед заходів безпеки є і охорона каси – це сигналізація і екстрений виклик групи швидкого реагування, що забезпечується Державною службою охорони.

6. Ремонтно-будівельні роботи виконуються згідно затвердженого плану робіт. План робіт розробляється у кожному гуртожитку і ухвалюється на координаційній раді. Кожен студент-мешканець гуртожитку може прийняти участь у роботі координаційної ради свого гуртожитку. Ремонтні роботи майже у всіх гуртожитках для одинаків додатково дотуються за рахунок гуртожитків сімейного типу.

 

Від себе додамо, що засідання координаційних рад проходять у всіх гуртожитках восени (точні дати дізнавайтесь у завідуючих або голів студрад гуртожитків). Тож якщо у когось виникають питання по пунктам витрат, повязаним з ремонтами (наприклад, чому відремонтували те, а не інше приміщення в гуртожитку) або комунальними послугами — не бійтесь прийти на координаційну раду і обговорити ці питання з людьми, які дійсно можуть його вирішити — заступниками деканів ваших факультетів, членами студрад гуртожитків, завідуючими та представниками дирекції студмістечка. Саме так ви зможете безпосередньо повпливати на розподіл ваших же коштів.